DE BENELUX-LEIDER IN INFRAROODVERWARMING

Herschel Infrared Gevalstudies Dorpshuisverwarming met Summits

Dorpshuisverwarming met Summits

Achtergrond

Herschel Infrared biedt een reeks elektrische verwarmingselementen voor zalen, van oplossingen met nul licht tot oplossingen met warm licht, met diverse installatiemogelijkheden. Henbury Village Hall had onlangs een grootschalige renovatie ondergaan, waardoor het een nieuwe, moderne en aantrekkelijke uitstraling kreeg en had behoefte aan een nieuwe verwarmingsoplossing. Voorheen gebruikten ze oude, felverblindende en versleten infraroodstralers, maar na de renovatie wilden ze een nieuw verwarmingssysteem dat paste bij hun nieuwe esthetiek. Ze wisten dat ze iets moderns, aantrekkelijks en bij voorkeur lichtarm wilden; de schittering van hun oude infraroodstralers zorgde voor afleiding tijdens evenementen zoals filmavonden of diverse bijeenkomsten.

Dorpszalen worden gebruikt voor een veelheid aan activiteiten, van scouting, gidsen en kabouters tot indoor sport- en liefdadigheidsevenementen. Daarom was het voor het management cruciaal dat de verwarmingsoplossing snel opwarmde en voldoende warmte leverde voor elke activiteit in de zaal. Ook werd aangegeven dat flexibele bedieningsmogelijkheden belangrijk waren, evenals de mogelijkheid om het gebouw via een app van elders te verwarmen, zodat ruimtes al verwarmd konden worden vóór aankomst voor een evenement.

Een videogetuigenis van Peter Gilbert, voorzitter van de dorpszaal van Henbury, waarin hij vertelt over de Herschel-infraroodverwarming die in zijn dorpszaal is geïnstalleerd.

Er waren meerdere ruimtes in deze dorpszaal die verwarmd moesten worden: de grote zaal, de berging en de entree. De grote zaal is voorzien van negen Summit White onafsluitbare verwarmingselementen, plus één voor de aparte entreehal. In de berging is een XLS1100W infraroodverwarmingspaneel geïnstalleerd en de thermostaat wordt in elke ruimte geregeld met MD2-thermostaten.

  • Krachtige Summit 2600W-verwarmingselementen zorgen voor comfortabele warmte in de hoofdruimte, met korte opwarmtijden, en bieden flexibele bedieningsmogelijkheden wanneer aangesloten op een MD2-thermostaat. Deze oplossing zonder licht, met een witte afwerking, biedt een zeer onopvallend verwarmingssysteem dat subtiel in het interieur past en de vloeroppervlakte optimaal benut;
  • De XLS 1100 werd aan het plafond gemonteerd om op een discrete manier de opslagruimte te verwarmen en een constante temperatuur te handhaven zonder dat dit ten koste ging van de opslagruimte;
  • MD2-thermostaten kunnen worden bediend via de SmartLife-app, die is gekoppeld aan het WiFi-netwerk op locatie. Zo ontstaat een flexibel verwarmingssysteem dat eenvoudig kan worden bediend, waar de gebruiker zich ook bevindt.
Henbury Dorpshuis Henbury dorpshuis

Naast het gebruik van de Summit-verwarmers in de dorpszaal, heeft voorzitter Peter ook een Herschel Manhattan-verwarmer geïnstalleerd in de rookruimte van zijn pub, de Blaise Inn, om mensen buiten warm te houden.

blaise inn kroeg

Oplossing

“We hebben net een tweejarig project afgerond om de hal te herontwikkelen. We hebben de plafondruimte vergroot, nieuwe isolatie aangebracht en het verblijf een stuk aangenamer gemaakt. Wat verwarming betreft, wordt de hal veel gebruikt, maar op verschillende tijdstippen van de dag. In plaats van een volumetrisch verwarmingssysteem wilden we iets dat direct warmte afgaf tijdens de periodes dat de hal in gebruik was, om ons energieverbruik onder controle te houden. Ik nam vervolgens contact op met Matt en het team van Herschel en de oplossing leek de juiste oplossing voor ons wat betreft de warmteafgifte.

Het uiterlijk van de verwarming was belangrijk voor ons. Voorheen had de hal stralingsverwarming die een erg rode gloed afgaf, wat het plezier van mensen tijdens evenementen belemmerde. De witte verwarming past daarom veel beter bij de monumentale hal. De mogelijkheid om de verwarming via internet te bedienen is ook weer erg belangrijk voor ons, vanwege de sporadische verhuurplannen. Dit betekent dat we de verwarming aan en uit kunnen zetten zonder dat we hier voor en na een evenement aanwezig hoeven te zijn.”

Peter Gilbert, voorzitter van de dorpsraad van Henbury

Neem vandaag nog contact op met het Herschel Heritage Team voor een consult en ervaar zelf de toekomst van kerkverwarming

Vraag nu aan

Meer projecten zoals deze